48. Oczyszczenia Jeziora Wilanowskiego i Jeziora Powsinkowskiego

Jezioro Wilanowskie i Jezioro Powsinkowskie stanowią niebywałą wartość dla Dzielnicy Wilanów ale także atrakcję dla mieszkańców innych dzielnic Warszawy, wpływają także na wizerunek dzielnicy, miasta i kraju, będąc w bezpośrednim sąsiedztwie tak często odwiedzanej atrakcji turystycznej jaką jest Pałac Króla Jana III w Wilanowie. Zwiedzając czy spacerując w ogrodach przypałacowych czy w Rezerwacie Morysin oraz wzdłuż Jez. Powsinkowskiego nie sposób przejść obojętnie wobec ogromnego zanieczyszczenia oraz zarośnięcia obu jezior.

Zwracam się zatem z pytaniem czy Zarząd Dzielnicy może podjąć skuteczne kroki mające na celu wyegzekwowanie od jednostek czy organizacji zarządzających wodami tych jezior, bądź (tak jak Związek Wędkarski) korzystających z ich zasobów? Czy na koniec sezonu organizacje te nie mogą usiąść razem do stołu i opracować wspólnego planu działania, w efekcie którego jeziora mogłyby zostać oczyszczone z pływających po ich powierzchni śmieci(worków, butelek) oraz udrożnione ich pływy poprzez usunięcie zbyt mocno zarastających trzcin i innych roślin – zwłaszcza w miejscu połączenia obu jezior(pod ul. Vogla)?

Skontaktuj się!

W celu omówienia problemów związanych z funkcjonowaniem mieszkańców w naszej Dzielnicy Wilanów oraz pomysłów na jej rozwój.

Numer telefonu: +48 691 017 171

Adres e-mail: kinastowska.radna@gmail.com

Dyżur: każda czwarta środa miesiąca ( po uprzednim umówieniu telefonicznym) w godz. 18:00-19:00 - Urząd Dzielnicy Wilanów – Rada Dzielnicy , ul. F. Klimczaka 4, Budynek B, piętro III, pok. 302

Zapisz się do newslettera!