Mieszkam więc płacę w Wilanowie! Zapraszam do wspierania Organizacji Pożytku Publicznego z naszego terenu!

              

 

 

 

50. Przebudowy skrzyżowania ul. Vogla z ul. Przyczółkową

W związku z licznymi skargami mieszkańców, zgłaszanymi przez Radnych postulatami na sesjach oraz ich interpelacjami zwracam się z prośbą do Zarządu Dzielnicy o skierowanie kolejnego pisma ponaglającego Zarząd Dróg Miejskich do podjęcia skutecznych działań celem udrożnienia komunikacyjnego wyjazdu z ul. Vogla (skręt w prawo) w ul. Przyczółkową. 

Od lat mieszkańcy Powsina, Zawad i Kępy Zawadowskiej stoją w coraz dłuższych korkach, próbując przedostać się do głównej ulicy. Za każdym razem słyszymy informacje mówiące o tym, że przebudowa kompleksowa skrzyżowania jest planowana w związku z inwestycją w pobliżu, lecz czas mija i nic w tym temacie się nie dzieje. Mieszkańcy Wilanowa zwracają się ponownie i kategorycznie proszą o szybkie wykonanie tymczasowego(lub ostatecznego) rozwiązania – poszerzenia pasu dla samochodów skręcających w prawą stronę już u samego wylotu ul. Vogla w ul. Przyczółkową. Miejsca tam jest wystarczająco – obecnie jest szeroki chodnik dla pieszych i kawałek wyasfaltowanej drogi nie służącej nikomu. W dalszej części Zarząd Dróg Miejskich przebudował w międzyczasie część asfaltu przylegający do ul. Przyczółkowej (właśnie po prawej stronie ul. Vogla) tworząc tam miejsce kontroli samochodów ciężarowych. Kontrole te, jak wynika z obserwacji mieszkańców odbywają się niezbyt często (chyba raz na miesiąc średnio przez kilka godzin dziennie) a mieszkańcy mogliby korzystać z tej drogi codziennie i nie stać w korkach. Wilanów i tak jest najgorzej skomunikowaną dzielnicą w Warszawie – pomimo niby bliskiej odległości od Centrum przejazd zajmuje sporo czasu.

Burmistrz A. Buczyński dnia 03.10.2017 w przesłanej odpowiedzi poinformował, że dzielnica Wilanów wiele razy występowała w tej sprawie do ZDM - zarządcy drogi wojewódzkiej 724 i stanowisko ich jest niezmienne - adresatem przebudowy drogi jest inwestor galerii handlowej firma GTC, którą jest zobowiązana do przebudowy tego skrzyżowania w związku z planowaną inwestycją. Nic więc nowego w temacie

-szkoda, że dzielnica nie może kreatywnie podejść do tematu.

Skontaktuj się!

W celu omówienia problemów związanych z funkcjonowaniem mieszkańców w naszej Dzielnicy Wilanów oraz pomysłów na jej rozwój.

Numer telefonu: +48 691 017 171

Adres e-mail: kinastowska.radna@gmail.com

Dyżur: każda czwarta środa miesiąca ( po uprzednim umówieniu telefonicznym) w godz. 18:00-19:00 - Urząd Dzielnicy Wilanów – Rada Dzielnicy , ul. F. Klimczaka 4, Budynek B, piętro III, pok. 302

Zapisz się do newslettera!