63. Postawienia wiaty dla rowerów stojących pod szkołami w Wilanowie

W związku z tym, że Wilanów jest dzielnicą bardzo rozległą i posiadającą tylko kilka szkół, wiele dzieci i młodzieży wybiera jako środek dotarcia do szkoły komunikację rowerową. Cieszy to, zważywszy na apele specjalistów mówiących o potrzebie większej aktywności fizycznej naszych dzieci oraz zanieczyszczeniu środowiska powodowanej przez dużą ilość aut w mieście. Przy naszych szkołach są oczywiście zamontowane stojaki na rowery, choć obserwując sposób przyczepiania do nich rowerów - ich ilość chyba powinna być już zwiększona. Klimat nasz jest jednak bardzo kapryśny, powodując, że rowery te niejednokrotnie narażone są na zmoknięcie. Nie należy, jak sądzę do przyjemności siadanie na mokrym siodełku i wracanie z przemoczonymi spodniami do domu. Zadbajmy w związku z tym o to, by polepszyć standard tej formy komunikacji, montując system zadaszenia nad stojakami rowerowymi. 

Zwróciłam się zatem z prośbą o postawienie wiaty dla stojaków na rowery przy wszystkich szkołach w Wilanowie. Koszt takich wiat nie jest jakąś wielką kwotą dla budżetu dzielnicy(można też pozyskać sponsora, a wpłynie pozytywnie na zdrowie naszych dzieci i zachęci inne do korzystania z tego środka transportu


Dnia 14.11.2017 r. Burmistrz A. Buczyński zapewnił mnie w swej odpowiedzi, że montaż takich wiat zostanie przeanalizowany pod względem technicznym, finansowym i lokalizacyjnym.

Skontaktuj się!

W celu omówienia spotkania:

Numer telefonu: +48 691 017 171

Adres e-mail: joanna@doradztwopolityczne.pl

Zapisz się do newslettera!