67. Rozwiązania problemu parkowania samochodów i nielegalnego handlu na ul. Kostki Potockiego podczas wystawy Królewski Ogród Światła

Organizowana przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie plenerowa wystawa przyciąga do naszej dzielnicy wiele tysięcy osób z całej Warszawy i nie tylko. Fakt ten oczywiście bardzo cieszy, lecz niestety kolejny rok mamy do czynienia z dewastacją trawników i zieleni oraz zastawianiem chodników dla pieszych przez przyjeżdżających oglądać tę wystawę. Wizytujący mają do dyspozycji parking przy ul. Wiertniczej i zgodnie z informacją od Dyrektora Pałacu Pana P. Górajca – również parking na 2 godziny w Royal Wilanów, lecz niestety cała masa pojazdów wjeżdża jak w roku ubiegłym (przypuszczam z powodu chęci postawienia auta w bliskiej odległości od pałacu i bez kosztów) na ul. Kostki Potockiego od strony ul. Vogla, zastawiając przejścia i chodniki dla pieszych oraz dewastując zieleń i ogrodzenia wykonane wcześniej przez Urząd Dzielnicy. Mieszkańcy skarżą się i dzwonią w tej sprawie do Straży Miejskiej prosząc o interwencję, która często jest zbyt opóźniona. 

W związku z powyższym podjęłam wraz z Dyrektorem Muzeum Pałacu Panem P. Górajcem próbę rozmowy z Naczelnikiem Straży Miejskiej Panem Wojciechem Janickim. Pojawiły się pomysły by w okresie trwania tej wystawy plenerowej przekonać ZDM o „użyczeniu” w weekendy drogi równoległej do ul. Przyczółkowej (na której odbywają się sporadyczne kontrole pojazdów) lub wydłużeniu czasu bezpłatnego parkowania np. do 2 godzin na parkingu przy ul. Wiertniczej oraz postawieniu w tym czasie na ul. Kostki Potockiego funkcjonariuszy Straży, lecz nie tylko siedzących w aucie przy kasach Muzeum lecz także odbywających patrole na tej ulicy.
Zwróciłąm się zatem z prośbą o informację czy Zarząd Dzielnicy popiera lub/i widzi możliwości rozwiązania tego problemu, czy jest możliwe wspólne (jak najszybsze) porozumienie trzech stron: Zarządu Dzielnicy Wilanów, Muzeum Pałacu i Straży Miejskiej (nie tylko na ten rok lecz również na kolejne lata) i podjęcie zdecydowanych działań?

Skontaktuj się!

W celu omówienia spotkania:

Numer telefonu: +48 691 017 171

Adres e-mail: joanna@doradztwopolityczne.pl

Zapisz się do newslettera!