14 września 2017 Komisja Środowiska - Omówienie zagospodarowania terenu przy inwestycji Vis a Vis

Firma Real Management w III kwartale 2018 roku odda do użytku nowe, lokalne centrum handlowe przy ul. Pałacowej/Przyczółkowej. To niezbyt duże: 22 lokalowe centrum , które z założenia ma być przyjazne mieszkańcom, life-stylowe z przestrzenią na bio-bazar i może lodowisko zimą.
Komisja spotkała się dziś by omówić założenia zagospodarowania terenu zewnętrznego(zieleń, mała architektura) planowanej inwestycji. Bardzo budująca była postawa inwestora, który okazał się być otwarty na różne propozycje i sugestie. Radni prosili by uwzględnić jeszcze więcej zieleni(pomimo i tak juz sporej jej ilości zaprojektowanej, lecz raczej niskiej) w postaci wyższych drzew, ograniczenie kolorystyki reklam do minimum, uwzględnienie bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów w pobliskiej ścieżce rowerowej oraz próbę przeniesienia i profesjonalnego wykonania przystanku autobusowego w tym terenie. Ja zwróciłam uwagę na konieczność zamontowania automatycznego podlewania, tak, by w kolejnych latach posadzone rośliny nie obumarły.
Inwestor obiecał pochylić się nad wszystkimi sugestiami i je dopracować. Zobowiązał się także do wyremontowania ul. Pałacowej wraz z chodnikiem i pięknym oświetleniem (rewitalizacja zgodnie z założeniami Konserwatora zabytków).
Cieszy taka postawa - oby więcej takich inwestorów na terenie naszej dzielnicy !!

Skontaktuj się!

W celu omówienia problemów związanych z funkcjonowaniem mieszkańców w naszej Dzielnicy Wilanów oraz pomysłów na jej rozwój.

Numer telefonu: +48 691 017 171

Adres e-mail: kinastowska.radna@gmail.com

Dyżur: każda czwarta środa miesiąca ( po uprzednim umówieniu telefonicznym) w godz. 18:00-19:00 - Urząd Dzielnicy Wilanów – Rada Dzielnicy , ul. F. Klimczaka 4, Budynek B, piętro III, pok. 302

Zapisz się do newslettera!